Wydanie książki? To prostsze, niż myślisz!

Wydanie książki? To prostsze, niż myślisz!

Chodzi ci po głowie wydanie książki, ale nie za bardzo wiesz, w jaki sposób się do tego zabrać? Tak naprawdę jest to prostsze, niż myślisz. Wystarczy jedynie zrobić odpowiednie rozeznanie i wybrać dla siebie najlepszy wariant. Generalnie do wyboru pozostaje opcja wydawnictwa standardowego oraz opcja wydawnictwa self publishing. Warto dobrać dla siebie najlepszą opcję, a na pewno będzie się z tego bardzo zadowolonym. Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę również z tego, że self publishing to opcja płatna przez potencjalnego autora.

Masz pomysł na książkę, napisałeś ją i co dalej?

Taki proces przechodzi wbrew pozorom sporo osób. Mają pomysł na książkę, który finalnie realizują. Mają przed sobą gotowe dzieło, ale zupełnie nie wiedzą co dalej. Czy powinno się zaprezentować je światu, spróbować wydać, a może pozostawić jednak w szufladzie? To myśli, które najczęściej pojawiają się w głowach młodych osób, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia wydawniczego. My jednak podpowiadamy. Nie ma co zwlekać! Im szybciej wydasz swoją upragnioną powieść, tym lepiej dla ciebie! Nowi czytelnicy to również nowe opinie i rosnące zasięgi. Nie zmarnuj tej szansy.

Jak podjąć współprac z wydawnictwem?

No cóż, skoro już zdecydowałeś się na współpracę z danym wydawnictwem, to teraz na pewno zastanawiasz się nad tym, który z modeli będzie lepszy dla ciebie i twoich potrzeb. Wydawnictwo tradycyjne czy może wydawnictwo self publishing? Tak naprawdę wiele zależy od tego, czego oczekujesz i jakie wsparcie jest ci potrzebne. Wydanie tradycyjne dba o cały proces od korekty do wydania, a potem zajmuje się również marketingiem takiej pozycji. Niemniej jednak autor jest zobligowany do oddania ustalonego % z każdego sprzedanego egzemplarza. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Właśnie wtedy pojawia się propozycja self publishing. Co prawda autor już na początku musi zapłacić za wydanie swojej książki, ale sam decyduje, w jaki sposób będzie ją sprzedawał, a dalszy zysk jest już dla niego.

O jakim koszcie mowa, jeśli chodzi o self publishing?

No właśnie. Najważniejsze informacje to najczęściej te dotyczące finansów. Ile kosztuje wydanie książki w oparciu o self publishing? Często jest to kwota kilkunastu tysięcy złotych, choć najlepszym rozwiązaniem będzie omówienie tego indywidualnie, na podstawie swojej własnej książki, czyli tego, ile ma ona stron czy zawiera dodatkowe ilustracje, a także, na jaki rodzaj okładki zdecydował się autor. Na miękką czy może na twardą oprawę? Wbrew pozorom to także ma znaczenie.