Wydanie książki - jak to wygląda i ile kosztuje

Wydanie książki - jak to wygląda i ile kosztuje

Niewątpliwie wydanie własnej książki to marzenie każdego autora, który do tej pory tworzył raczej do szuflady. O ile nawiązanie współpracy z wydawnictwem tradycyjnym, nie zawsze jest takie proste, jakby się tego chciało, o tyle, współpraca w ramach self publishing, jest jak najbardziej możliwa i przynosi dla autora wiele różnych korzyści, o których mowa będzie poniżej. Warto zwrócić swoją uwagę na takie rozwiązanie, gdy tylko ma się ku temu możliwość. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to opcja płatna.

Wydanie książki poprzez self publishing - dlaczego warto?

Wydawnictwa self publishing stają się coraz popularniejsze. Faktycznie dają one ogrom możliwości, z których wręcz trzeba skorzystać, jeśli chce się rozwijać swoją karierę pisarską. Przede wszystkim w tym typie wydawnictwa samemu decyduje się o tym, jaką finalną formę będzie mieć książka. Samodzielnie można dobrać okładkę, rodzaj czcionki i wszystkie inne aspekty, które często są narzucane w przypadku wydawnictw klasycznych. Jest to też obecnie najlepszy sposób na to, aby po prostu zaistnieć. Aby zrobić karierę, najpierw trzeba dać się poznać, a wydanie książki poprzez self publishing to najlepsza ku temu metoda.

Ile kosztuje wydanie książki w self publishing?

Jednak tak, jak jjz było wspomniane, wydanie książki poprzez opcję self publishing, wiąże się z pewnego rodzaju opłatami. Należy o nich pamiętać. Ile kosztuje wydanie książki, gdy chce się skorzystać z tej metody? Warto pamiętać, że jest to kwestia mocno indywidualna, ponieważ wiele zależy też od jej grubości, rodzaju okładki, ewentualnych ilustracji, które znajdują się w środku. Od takich kwestii naprawdę wiele może zależeć, a więc poleca się, aby po prostu każdorazowo przedyskutować to z osobą odpowiedzialną za tego rodzaju wydawnictwa. Niemniej jednak zawsze jest to koszt rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Autor, osoba wydająca książkę, ponosi taki koszt jednorazowo i od razu, dzięki czemu późniejszy zysk ze sprzedaży każdego poszczególnego egzemplarza, zostaje już u miej. Wiele osób, zwłaszcza na początku swojej drogi, preferuje taki rodzaj wydawnictwa. Trzeba jednak pomyśleć o wielu ważnych kwestiach, o których z reguły nie myśli się przy klasycznym wydawnictwie. Trzeba na przykład zadbać o odpowiedni marketing i reklamę, aby po prostu wydana książka docierała do większej ilości osób. Są to rzeczy, które przynoszą ogromne rezultaty, jeśli są odpowiednio przeprowadzone i ma się na to, jakiś lepszy plan. Warto o tym pamiętać od początku.