W jaki sposób wydać własną książkę?

W jaki sposób wydać własną książkę?

Wiele osób, myśląc o wydaniu własnej książki, od razu łapie się za głowę. Cały proces wydaje im się tak skomplikowany i złożony, że nawet nie wiedzą, od czego zacząć. Okazuje się jednak, że przy dobrej organizacji  zaplanowaniu wszystkiego odpowiednio wcześniej, zarówno koszty wydania, jak i sama promocja i dystrybucja nie są aż tak wysokie i złożone. Warto sprawdzić, jak przebiega wydanie książki krok po kroku. Te wiadomości przydadzą się zwłaszcza niedoświadczonym jeszcze autorom.

Wydanie własnej książki - jaki to koszt?

Wielu początkujących autorów, zwłaszcza tych, którzy wcześniej zostali odrzuceni przez jakieś wydawnictwo, zastanawia się nad tym, jak wygląda wydanie własnej książki od strony finansowej. Jak duży wkład pieniężny będzie wymagany na start? Tutaj oczywiście pojawiają się widełki, ponieważ nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od grubości takiej książki, tego czy w środku znajdują się ilustracje czy nie, ale również od projektu graficznego okładki, oraz nakładu. Niemniej jednak należy przygotować się na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Gdzie można sprzedawać własną książkę?

Jest to kolejne, bardzo często pojawiające się pytanie. W jaki sposób można sprzedawać własną książkę, oraz gdzie ją umieścić, aby faktycznie więcej odbiorców miało do niej dostęp? Warto wiedzieć, że wydanie własnej książki nie oznacza, że można sprzedawać ją jedynie samodzielnie, na przykład za pośrednictwem strony internetowej. Jak najbardziej można wejść także we współpracę z księgarniami i to w nich umieszczać swoje pozycje. Bardzo często jest to kwestia indywidualna, którą warto obgadać samodzielnie, ponieważ różne księgarnie pracują na różnych zasadach. Warto zdecydować się na opcję, która w największym stopniu odpowiada swoim potrzebom.

Jak zadbać o promocję takiej książki?

Obecnie książek na rynku jest całkiem dużo. A więc co zrobić, aby to właśnie ta nasza przykuła uwagę i doskonale się sprzedawała? Na pewno warto pamiętać o tym, że samo wydanie własnej książki to dopiero połowa sukcesu i początek tej drogi. Bardzo dużą rolę odgrywa bowiem promocja. Warto przeprowadzić ją w internecie. W końcu to media społecznościowe mają obecnie największy zasięg. Dzięki temu można szybko i jednocześnie dotrzeć do odbiorców z różnych grup społecznych. Oczywiście całe działanie musi być odpowiednio zaplanowane, ponieważ to właśnie od tego zależy, ile osób rzeczywiście zainteresuje się daną książką i zdecyduje się na to, aby ją zakupić w najbliższym czasie.