Rozwój po latach sukcesów

Rozwój po latach sukcesów

Obecnie funkcjonujący układ sił na świecie zmienia się jak w kalejdoskopie. Nasza wiedza dzisiejsza może już jutro nie być tak istotna, ponieważ wszyscy pędzimy do przodu pod wieloma różnymi aspektami. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach trzeba cały czas się rozwijać. Dotyczy to nawet tych osób, które osiągnęły wiele pozytywnych rezultatów w swoim życiu zawodowym.

Wymiana doświadczeń

Akademia liderów jest konceptem wykorzystywanym w wielu sytuacjach. Na najwyższym szczeblu sportowym, trenerzy różnych dyscyplin spotykają się podczas łączeń przez internet i wymieniają się doświadczeniami. Świetnym przykładem jest trener liderującego obecnie w lidze angielskiej Arsenalu. Mikel Arteta czerpie inspirację ze sposobów rozwoju swoich zawodników od trenerów futbolu amerykańskiego oraz hokeja. Dokładnie takie samo podejście można wykorzystać w biznesie. Poszerzanie horyzontów zawsze pozwala się rozwijać nawet wtedy, gdy na pierwszy rzut oka dwie branże nie mają ze sobą nic wspólnego. Prezes firmy kosmetycznej bez problemów może czerpać świetne doświadczenia ze współpracy z założycielem technologicznego start-upu i odwrotnie.

Odpowiednia organizacja

Przy rozwoju naszego przedsiębiorstwa musimy rosnąć razem z nim. Dotyczy to zarówno przedstawicieli gigantycznych korporacji na całym świecie, ale także kilkunastoosobowych działalności, jeszcze niedawno będących w stanie policzyć swoich pracowników na palcach jednej ręki. W przypadku firm powiązanych z magazynami oraz towarami, bardzo istotną kwestią jest zarządzanie zapasami. Przede wszystkim nie powinniśmy przywiązywać się do ich liczby, ponieważ naszym celem jest stały wzrost. Z tego powodu organizacja na właściwym poziomie oraz świadomość konieczności takiego rozwoju pomaga przy okazji zarządzania tego typu przedsiębiorstwem.

W doborowym towarzystwie

Szkolenia dla managerów cieszą się bardzo dużą popularnością. Poprzednie pokolenie dyrektorów było wychowane w zdecydowanie innych czasach, w których w pewnym momencie nie trzeba było już martwić się o swój rozwój. Dzisiaj jest jednak zupełnie inaczej. Dlaczego? Ponieważ wzrosła świadomość sytuacji globalnej, która po prostu wymaga od nas zdecydowanie innego podejścia nawet w momencie, w którym dostaliśmy niedawno awans lub znaczącą podwyżkę.