Rozwój nauczyciela -w co warto zainwestować?

Rozwój nauczyciela -w co warto zainwestować?

Każdy nauczyciel i pedagog dobrze wie, jak istotny w jego karierze jest zawodowy i duchowy rozwój. Praca w szkole wiąże się z szeregiem wyzwań, stresujących sytuacji i konieczności przystosowywania się do aktualnych wymogów. W jaką formę rozwoju najlepiej zainwestować będąc nauczycielem?

Naucz się języka!

Znajomość języków jest we współczesnym świecie bardzo pomocna. Otwiera ona wiele furtek, pomaga w komunikacji, a przede wszystkim wspiera edukację związaną z czytaniem zagranicznych publikacji. Jeśli znasz biegle język angielski, możesz też udzielać prywatnych korepetycji ze swojego przedmiotu dzieciom z zagranicy, których w Polsce pojawia się coraz więcej! Otwierają się również nowe możliwości związane z pracą w szkołach międzynarodowych, co niesie oczywiście za sobą lepsze zarobki. Kursy językowe, Bydgoszcz czy Warszawa -w każdym mieście dostępnych jest wiele ofert. Bez problemu odnajdziesz zatem kurs, który cię interesuje. Inwestycja w nowy język zwróci ci się szybciej niż myślisz!

Bierz udział w eventach!

Branżowe wydarzenia dla nauczycieli to okazja do nawiązania nowych znajomości, zdobycia ciekawego doświadczenia a także wartościowej edukacji. Warto monitorować kalendarz tego typu eventów, który dostępny jest w takich miejscach, jak np. portal edukacyjny. Wyjazd na konferencję lub inne wydarzenie to zawsze dobry pomysł, ponieważ nie tylko pozwoli ci na zawodowy rozwój, ale także na poszerzanie horyzontów. Wiele z takich imprez jest całkowicie bezpłatnych, trzeba jedynie posiadać dokument potwierdzający zatrudnienie w szkole, lub innej placówce edukacyjnej. Branżowe eventy to idealny pomysł dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą się prężnie rozwijać i nabierać cennego doświadczenia!

Zainwestuj w swoją psychikę

Każdy dobrze wie, że nauczyciel to jeden z najbardziej stresujących i wymagających psychicznie zawodów. Praca z dziećmi nie należy do najłatwiejszych, w dodatku gdy nad głową wiszą bardzo wymagające założenia programowe i egzaminy. To wszystko w znacznym stopniu odbija się na psychice. Warto zainwestować zatem w coś, co pozwoli odetchnąć i zrelaksować się. Medytacja, joga, a nawet pychoterapeuta i ustawienia systemowe hellingera -każdy z tych pomysłów jest godny rozważenia! Nic tak nie wspomaga rozwoju osobistego i dobrego samopoczucia psychicznego, jak praca nad samym sobą, swoimi emocjami i uczuciami!

Zawód nauczyciela jest bardzo wymagający, ale również niezwykle pasjonujący. Możliwości rozwoju w tej dziedzinie jest naprawdę wiele. Grzech nie skorzystać z którejś z nich!