Najlepsze polskie aplikacje pogodowe

Najlepsze polskie aplikacje pogodowe

Dobra aplikacja pogodowa to niezbędny dodatek do każdego smartfona – dokładnie aktualizuje prognozę oraz nie szczędzi wszystkich interesujących informacji o otaczającym nas świecie. Jednak mnogość tych aplikacji wcale nie sprawia, że wybór tej jedynej jest prosty. Dlatego też dziś prezentujemy trzy najlepsze polskojęzyczne aplikacje pogodowe na Androida i iOS.

Meteo ICM – prosto z meteo.pl

Jeśli szukasz wyjątkowo skrupulatnej aplikacji z prognozą pogody, Meteo ICM to jedna z nich. Warto przy tym pamiętać o tym, że program ten że przekazuje dane jedynie z terenu Polski; do tego jest praktyczny dla osób, które nie poszukują  aplikacji graficznie upiększanej. Zajmuje mało miejsca oraz działa sczególnie płynnie, aktualizuje się w czasie rzeczywistym. Obecnie w bazie aplikacji znajduje się aż 2359 miast, jeśli więc interesuje Cię prognoza pogody Jasło lub innych mniejszych miejscowości, program ten spełni Twoje oczekiwania. Meteogramy pozwalają analizować wartości takie jak: temperatura, wilgotność powietrza, zachmurzenie, ilość opadów, a nawet ciśnienie. To aplikacja damowa i pozbawiona reklam, którą zainstalujesz zarówno na telefonie z systemem iOS, jak i Androidem.

Prosty i przejrzysty The Weather Channel

Aplikacja ta stanowi cześć serwisu internetowego weather.com. Tak jak i Meteo ICM nie oferuje przesadnie wielu opcji, będąc popularnym wśród tych, którzy szukają funkcjonalnej pogodynki. Meteo ICM pozwala śledzić aktualne warunki pogodowe danej lokalizacji (dopasowując się do lokalizacji automatycznej, wskazanej przez telefon), i to nie tylko na terenie Polski. Posiada także opcję alertów; w ustawieniach sami możemy decydować o tym, które powiadomienia nas interesują. Czy będą to alerty o intensywnych opadach śniegu, czy wichur lub burz – zależy to tylko od nas. Możemy również przyporządkować im system godzinowy, by przychodziły tylko w konkretnych porach.

Klasyczna Prognoza pogody od BACHA soft

To natomiast jedna z popularniejszych aplikacji w języku polskim; na Google Play pobrało i oceniło ją już 1 260 851 użytkowników. Posiada atrakcyjny wygląd, a wszystkie jej dane aktualizują się w czasie rzeczywistym. Dane te to nie tylko te podstawowe takie jak temperatura czy godzina wschodu/zachodu słońca, ale również wilgotność, kierunek oraz prędkość wiatru, ciśnienie, do tego ciekawostkę stanowi indeks UV, czy nawet mapa z nałożonymi animacjami wiatrów na całym globie. Aplikacja oferuje przyjemne dla oka widgety, by mieć pogodę – dosłownie – pod ręką.