Których języków warto się uczyć?

Których języków warto się uczyć?

Jeżeli zależy Ci na rozwoju i karierze w wielkiej międzynarodowej firmie, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że bez znajomości języków obcych nie jesteś w stanie tego osiągnąć. Kiedyś wystarczał język angielski, obecnie przedsiębiorstwa i duże korporacje, mają o wiele większe wymagania. W cenie jest znajomość więcej niż jednego języka obcego. Których warto się uczyć? O tym przeczytacie w poniższym artykule, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

Język hiszpański – dlaczego otwiera drzwi do kariery?

Podstawowe zwroty języka hiszpańskiego znamy często z różnych seriali czy filmów. To przyjemny język nie tylko dla ucha, ale i do nauki. Jednak powodów do tego, by to właśnie z nim rozpocząć przygodę nauki języków jest o wiele więcej. To drugi co do popularności język na świecie, plasuje się zaraz po języku chińskim. Włada nim około 400 milionów osób w dwudziestu krajach. To chyba wystarczy, by to właśnie z nim się zaprzyjaźnić? No właśnie, tylko jak? Jeżeli zależy nam na tym, by szybko opanować język, możemy wybrać intensywny kurs hiszpańskiego online. Nauka języków powinna być intensywna, jeżeli faktycznie zależy nam na jego opanowaniu. Warto uczestniczyć w zajęciach grupowych i wybierać sprawdzonych lektorów.

Nauka języków obcych – który język wybrać?

Oczywiście wciąż najpopularniejszym językiem jest język angielski, jego znajomość w wielu firmach jest po prostu obowiązkowa i traktowana, tak jak język polski. Znajomość większej ilości języków pozwoli nam szybki awans, zmianę pracy na lepsze, czy podwyżkę. Oprócz wyżej wspomnianego hiszpańskiego możemy rozpocząć naukę francuskiego, włoskiego czy portugalskiego – język hiszpański pochodzi z tej samej rodziny języków, dlatego nauka będzie o wiele prostsza. Możemy postawić również na mniej oczywiste języki, jak norweski, czeski, czy fiński. To pozwoli nam na rozpoczęcie pracy w dużych korporacjach, a w dodatku napotkamy na drodze mniejszą konkurencję – o wiele mniej osób decyduje się na przygodę właśnie z tymi językami.

W jaki sposób uczyć się języków obcych?

Nie każdy z nas posiada wrodzony talent do języków, niektórzy muszą na to poświęcić więcej czasu. Wtedy warto zaprzyjaźnić się z językiem, który jest prosty i przyjemny w nauce. Na początek odradza się nauki takich języków, jak chiński czy japoński, minie wiele długich lat, gdy faktycznie będziemy mogli się go nauczyć na poziomie B2.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Zajrzyj na nasz portal i poszukaj inspiracji dla siebie!