Jak znaleźć lepszą pracę? Poznaj nasze wskazówki

Jak znaleźć lepszą pracę? Poznaj nasze wskazówki

Twoja dotychczasowa praca Cię nie zadowala? Czujesz, że tkwisz w miejscu i nie możesz ruszyć do przodu? Zawsze można to zmienić! Poznaj zatem nasze podpowiedzi, jak znaleźć pracę, o jakiej marzysz.

Zainwestuj w swój rozwój

Osobowość, charyzma, komunikatywność– te wszystkie czynniki z pewnością mają spory wpływ na to, czy dostaniesz posadę na stanowisku, o jakie się ubiegasz. Nie ma jednak co ukrywać, że najważniejsze jest doświadczenie, a także kompetencje. Ukończenie szkoły bądź studiów to jedno, drugie to zaś inwestycja w swój własny rozwój, czyli m.in. uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Chcesz zacząć robić coś, czego nigdy nie robiłeś? Nic prostszego! Bez trudu znajdziesz kursy fotografii, programowania, marketingu, makijażu czy korekty tekstów. A może chcesz poszerzyć swoją wiedzę, by pokazać swojemu przyszłemu pracodawcy, że stale się rozwijasz? Dostępnych jest wiele kursów przeznaczonych dla przedstawicieli różnych zawodów, np. kurs dla nauczycieli czy kurs dla pracowników służby medycznej. Dzięki nim nie tylko wzbogacisz swoje CV, lecz także poszerzysz swoje kompetencje i umiejętności, zwiększając tym samym szansę na zatrudnienie.

Popracuj nad samooceną

Niektórzy ludzie latami tkwią na stanowiskach, które zupełnie ich nie satysfakcjonują. Z czego to wynika? W dużej mierze z braku wiary w siebie. Jest jednak dobra wiadomość – można nad tym pracować! Zacznij od czytania poradników o tym, jak zwiększyć samoocenę i stać się pewniejszym siebie. W Internecie znajdziesz wiele podcastów na ten temat, których warto posłuchać. Jeżeli trudno jest Ci samodzielnie się zabrać za pracę, skorzystaj z pomocy psychologa. Kilka spotkań ze specjalistą na pewno pomoże Ci odkryć swoje mocne strony i popracować nad słabszymi.

Wysyłaj CV i chodź na rozmowy rekrutacyjne

Aby znaleźć swoją wymarzoną pracę, przede wszystkim musisz zacząć jej szukać. Przeglądaj zatem portale z ofertami pracy, wysyłaj CV i chodź na rozmowy rekrutacyjne. Pamiętaj o tym, aby dobrze się do nich przygotować – zadbaj o wszystkie szczegóły, takie jak chociażby strój. Nie zrażaj się drobnymi potknięciami, w końcu to praktyka czyni mistrza. Przełamuj swoje słabości, nabieraj odwagi, otwieraj się na ludzi, a w końcu uda Ci się osiągnąć to, o czym marzysz. Jeżeli z jakichś powodów, kolejne rozmowy będą kończyły się niepowodzeniami – być może warto jeszcze bardziej zainwestować w swój rozwój, np. w naukę języków obcych, aby pokazać się przyszłemu pracodawcy w jak najlepszy sposób.