Jak przebiega wydawanie własnej książki?
Wydanie własnej książki, jak i w ogóle taka możliwość, na pewno są bardzo cenne dla każdego, kto o tym marzy. Warto więc odpowiednio się do tego przygotować, a dostrzeże się, że takie opcje są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Obecnie pojawia się coraz więcej alternatyw dla wydawania własnych książek o przeróżnej tematyce, więc jak najbardziej poleca się zagłębienie w ten temat i po prostu przypatrzenie się temu, w jak sposób warto zacząć. Zwłaszcza wtedy gdy, decyduje się na metodę zyskującą na coraz większym zainteresowaniu, czyli na self-publishing. Dlaczego warto z tego skorzystać i, jakie daje korzyści?
Dlaczego wydanie książki jest dobrym pomysłem?
Kto nie marzy o tym, aby przestać pisać do szuflady, a zacząć tworzyć dla swoich czytelników? Z całą pewnością jest to ogromna zmiana, która potrafi odmienić całe życie! Wydanie własnej książki to ogromne przedsięwzięcie, ale jak najbardziej warto się go podjąć, aby spełniać swoje marzenia. Oczywiście pierwszym podstawowym pytaniem jest to, czy warto decydować się na wydanie książki przez klasyczne wydawnictwo, czy może jednak w systemie self-publishing. Warto mieć na uwadze, że każda z tych opcji ma swoje plusy, jak i minusy, ale tym razem zdecydowanie skupimy się na opcji self-publishing, która staje się wśród twórców coraz popularniejsza i to z wielu różnych powodów.
Kiedy korzystać z systemu self-publishing?
Na początku na pewno pojawia się pytanie, kiedy warto skorzystać z opcji self-publishing? Na pewno jest to dobra opcja dla każdego, kto chce mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z jego książką i samodzielnie móc decydować o tym, gdzie będzie ona sprzedawana. Faktycznie ten system wymaga od twórcy większego zaangażowania, ponieważ o wielu kwestiach musi decydować właśnie w pełni samodzielnie i po części zabiegać o to, aby jego książka trafiała w dane miejsca. Dla wielu jednak jest to również pewnego rodzaju swoboda, ponieważ od nich w pełni zależy ostateczny wygląd książki i sposób docierania do swoich odbiorców. Oczywiście warto mieć na uwadze to, że wydanie własnej książki w systemie self-publishing wiąże się z kosztami. O ile w klasycznym wydawnictwie, koszt ten bierze na siebie wydawca i później reguluje to wysokością procentów dochodów ze sprzedaży, o tyle w self-publishing za wydanie książki płaci autor, ale później nie musi się już dodatkowo rozliczać, a więc zarobek z każdej książki trafia już bezpośrednio do niego. Wielu twórców, zwłaszcza na początku swojej drogi, preferuje właśnie taki sposób.