Jak było kiedyś, a jak jest teraz? Wracamy do przeszłości!

Jak było kiedyś, a jak jest teraz? Wracamy do przeszłości!

Coraz częściej wracamy wspomnieniami do przeszłości. Widać to choćby w modzie i trendzie na noszenie dzwonów czy innych oldschoolowych ubrań. Jednak nie dotyczy to jedynie elementów garderoby. Chcemy pokazać Ci, jak nasz świat zmienił się w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu bądź kilkunastu lat. Kiedyś nie śniłby się nam taki rozwój, obecnie to swego rodzaju norma. Bardzo chętnie zabierzemy Cię w tę podróż. Do dzieła!

Wyobraź sobie świat bez portfeli elektronicznych

Czy ktoś pamięta jeszcze te czasy, kiedy płaciliśmy tylko za pomocą gotówki? No właśnie, od kilkunastu lat używamy kart  płatniczych, a nawet portfeli elektronicznych w telefonie. Kiedyś nikt nie mógłby wyobrazić sobie tego, że będzie istnieć między innymi cyfrowy yuan. Całość wydawała się niezwykle abstrakcyjna w obliczu tego, co mamy obecnie. Naszym zdaniem to ogromny krok dla ludzkości i niemałe ułatwienie - szczególnie, jeśli mówimy o dużych kwotach pieniędzy. W razie kradzieży karty, możemy po prostu błyskawicznie zablokować konto, aby złodziejaszek nie mógł już z niej nigdzie skorzystać. W przypadku papierowych pieniędzy nie byłoby już tak łatwo. To niemały plus, który sprawia, że możemy czuć się po prostu wyjątkowo bezpiecznie.

Cofnijmy się jeszcze dalej - do braku smartfonów

No właśnie, na początku był po prostu telefon domowy. Teraz praktycznie nikt (poza konkretnymi firmami) nie korzysta już z takich telefonów. Te odeszły do lamusa, ponieważ wyparł je telefon komórkowy. Chyba wszyscy pamiętamy telefony z klapką czy wysuwane. To był hit, znowu wtedy nie wyobrażaliśmy sobie tego, że może być jeszcze lepiej, a smartfony będą niemal wielkości tabletu. I takie się obecnie zdarzają, dzięki czemu widzimy jak błyskawicznie technologia poszła do przodu. Czy teraz moglibyśmy wrócić do takich telefonów? Zapewne odpowiedź brzmi nie, dlatego trudno dziwić się niekiedy panującym opiniom, że technologie odrobinę się pospieszyły. Dla nas to po prostu coś niesamowitego i godnego podziwu!

No i oczywiście po prostu internet

Można by powiedzieć, że bez internetu to jak bez ręki - nie da się. Mamy w nim wszystko. Media społecznościowe, rozrywka, źródło wiedzy, a nawet w ostatnich latach praca czy nauka zdalna. Wyobraźcie sobie sytuację, w której nagle zostałby odłączony internet. Skutkowałoby to międzynarodowym paraliżem. Gwarantujemy Ci, że większość ludzi byłaby zszokowana właśnie taką informacją. Właśnie dlatego chcielibyśmy tutaj docenić wszelkie cuda techniki i postęp, który naszym zdaniem jest po prostu niezbędny.